Najczęściej zadawane pytania

1. Komu dedykowany jest kurs A.71?

Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy A.71 dedykowany jest wszystkim pasjonatom krawiectwa, których nie satysfakcjonuje umiejętność konstrukcji i szycia na poziomie hobbystycznym.

Podczas kursu szczegółowo poznajemy technologię szycia i konstrukcji od podstaw dlatego też kurs przeznaczony jest zarówno dla osób początkujących, jak i na poziomie zaawansowanym.

Jest to jedyny kurs dostępny na rynku zawierający aż 683 godziny edukacji.
Po ukończeniu kursu, mamy możliwość uzyskania prestiżowego tytułu „Krawiec” na dokumencie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

2. Co oznacza KKZ A.71?

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe w kwalifikacji A.71 czyli krawiec to nowa odpowiedź na zmiany w kształceniu zawodowym osób dorosłych.
Są to kursy które przygotowują do egzaminu zawodowego i dzięki którym zdobywamy tytuł zawodu Krawiec.
Od 2015 r A.12 zostało zamienione na A.71 dzięki temu krawiec skupia się na szyciu od podstaw a nie poprawkach krawieckich.

Jest to największy kurs w Polsce, który w trybie zaocznym ma 683 godz. Nie ma żadnego kursu krawieckiego który miałaby większą ilość godzin i bardziej rozbudowany program.

3. Jak wygląda u nas edukacja kwalifikacji A.71?

Przede wszystkim skupiamy się na nowej podstawie programowej zgodnie z wytycznymi MEN ale też dokładamy swoją „cegiełkę” w postaci większej ilości godzin konstrukcji oraz szycia.

Pokazujemy najnowsze trendy, akcenty konstrukcyjne i sposoby odszywania, które pozwolą wejść w świat mody nie tylko prawidłową techniką krawiecką ale i z wyczuciem stylu.
Stawiamy na kadrę praktyków, którzy na co dzień wyznaczają trendy oraz realizują zlecenia czołowych polskich projektantów.

4. Co zawiera program kursu ?Ile jest konstrukcji a ile szycia?

Edukacja w kwalifikacji składa się z trzech semestrów. Pierwsze dwa są realizowane jeden do jednego – konstrukcja i szycie. Szyjemy na maszynach domowych i konstruujemy na papierze (nie używamy do nauki gotowych form).
Po pewnym czasie gdy konstrukcja staje się biegła i jest wykonywana znacznie szybciej, zwiększamy ilość godzin szycia i skupiamy się na wykończeniu. Konstrukcję zastępujemy techniką komputerową CAD/CAM. W trzecim semestrze uczymy nowoczesnej techniki konstrukcji metodą komputerową oraz przechodzimy do odszyć na maszyny przemysłowe sterowane komputerowo.

W programie jako uzupełnienie znajduje się materiałoznawstwo z dodatkiem dzianin 🙂

Na zajęciach pokazujemy wiele konstrukcji nie tylko z książki znajdującej się w podstawie programowej.
Edukację praktyczną realizujemy na zjazdach, natomiast teoretyczną mogą Państwo realizować na platformie e-learning, którą własnoręcznie dla Państwa tworzymy i modyfikujemy w zależności od zmian i trendów w świecie mody i podstaw programowych.

5. Kiedy rozpoczyna się kurs? Jak długo trwa nauka?

Od września otwieramy dwie grupy weekendowe i jedną przyspieszoną:

-grupa weekendowa – widzimy się co drugi weekend od września 2017 z przerwą na wakacje przez 14 miesięcy (15 miesiąc to egzamin Państwowy u nas w placówce).

-grupa przyspieszona – kurs wieczorowy dla osób które w 8 miesięcy chcą nabyć umiejętności i uzyskać zawód krawca – widzimy się 10 razy w miesiącu od 17:30 do 22:00. Zaczynamy w październiku 2017 (egzamin Państwowy u nas w placówce jest w czerwcu 2018).

6. Ile osób jest w grupie?

Grupy są zawsze 10 osobowe. Nie ma możliwości dołączenia do kursu w trakcie jego trwania. Zgłaszamy Państwa do OKE (Okręgowa Komisja Egzaminacyjna) do 14 dni od rozpoczęcia kursu i po tym czasie nie ma możliwości dopisania osoby do listy kursantów.

7. Ile kosztuje edukacja? Co zawarte jest w cenie kursu?

Kurs weekendowy – 7500zł + wpisowe 300zł (możliwość rozłożenia czesnego na raty semestralne 2500 i miesięczne 500zł (15 miesięcy).

Kurs przyspieszony – 7600 ł + wpisowe 300 zł (możliwość rozłożenia czesnego na raty semestralne 2534zł i miesięcznie 950zł (8 miesięcy).

W cenie kursu zawarte są wszystkie niezbędne materiały i dodatki krawieckie. Stanowiska są wyposażone w akcesoria najwyższej jakości. Również zajęcia z CAD/CAM prowadzone są w praktyce na 10 samodzielnych stanowiskach dla każdego uczestnika kursu.

W cenie dodatkowo jest zawarte ubezpieczenie na cały okres edukacji.

 

overlock1velvia

Facebook

Strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony zgadzasz się na ich wykorzystanie.
OK, rozumiem
x